15.10.2014

Bílí Tygři získali novou posilu, dres s tygrem na prsou oblékne Branko Radivojevič

Bílí Tygři získali slovenského reprezentanta Branka Radivojeviče! Zkušený slovenský útočník Branko Radivojevič se dnes ráno upsal Bílým Tygrům Liberec. Třiatřicetiletý hráč se zkušenostmi z NHL, KHL a slovenského národního týmu přichází do Liberce z Dukly Trenčín.

Nový liberecký kouč Rostislav Čada tak naváže na úspěšnou vzájemnou spolupráci z minulé sezóny, kdy spolu s Radivojevičem působili ve Slovanu Bratislava. Vedení klubu podepsalo s Branko Radivojevičem kontrakt do konce letošní sezóny.

Vyjádření generálního manažera Ctibora Jecha:

„S Branko Radivojevičem k nám přichází především zkušenost. V současné době máme na marodce bohužel hned několik hráčů, kteří jsou ze hry dlouhodobě, a bylo tedy třeba doplnit kádr. Příchod zkušeného útočníka navíc výrazně zvýší konkurenci v útočných řadách. Věřím, že Radivojevič nám pomůže v rozhodujících a klíčových momentech nejen jednotlivých zápasů, ale třeba i celé sezóny.“

Profil hráče:

Branko Radivojevič se narodil v roce 1980 v Piešťanech do slovensko-srbské rodiny. S hokejem ale budoucí kapitán slovenského národního týmu začínal v Trenčíně, kde vyrostl ve špičkového hokejistu. Vedle mládežnických výběrů Trenčína se pevně zabydlel i v reprezentační osmnáctce a dvacítce a v roce 1999 ho draftoval ve třetím kole jako 93. hráče v pořadí klub Colorado Avalanche.

Následné tři sezóny strávil Radivojevič v nižší soutěži OHL, aniž by mu „Laviny“ nabídly smlouvu, a tak v roce 2001 uzavřel kontrakt s Phoenix Coyotes. Většinu sezóny 2001/2002 sice strávil na farmě v AHL, ale odehrál už i 18 zápasů za Coyotes ve vysněné NHL. V následující sezóně už byl stabilním hráčem mužstva. V roce 2004 byl Radivojevič vytradeován za Mika Comriho do Philadelphie Flyers, kde si poprvé zahrál play-off o Stanley Cup.

V průběhu výluky v NHL v sezóně 2004/2005 si rychlonohý křídelní útočník poprvé zahrál také českou extraligu, když oblékl dres Vsetína. Po lock-outu ale znovu válel za Philadelphii. Sezóna 2006/2007 byla pro Radivojeviče zatím tou poslední v NHL a on v ní hájil barvy Minnesoty Wild.

V létě 2008 podepsal Radivojevič smlouvu s klubem nově se rodící soutěže KHL - Spartakem Moskva. Tady odehrál celkem tři úspěšné sezóny a poté přišlo stěhování do Atlantu Mytišči. O rok později, v květnu 2012, se ale znovu vrátil do Spartaku. Odehrál zde úspěšnou sezónu v roli kapitána moskevského celku. Sezónu 2013/14 zahájil Branko Radivojevič v Neftěchimiku Nižněkamsk, ale už koncem října odchází a následně se domluví s HC Slovan Bratislava. Před letošní sezónou měl třiatřicetiletého útočníka v hledáčku Třinec, ale jednání nedopadla a Radivojevič se tak vrátil do domovského Trenčína.

Velmi výrazně se Branko Radivojevič zapsal i na mezinárodní scéně samozřejmě v dresu Slovenska. Účastnil se 6 světových šampionátů, dvakrát si zahrál na ZOH (Vancouver, Soči) a jednou na Světovém poháru. Se Slovenskem, které v několika zápasech vedl i jako kapitán, vybojoval stříbro a bronz z mistrovství světa. Celkem má na svém kontě 138 reprezentačních startů, ve kterých si připsal 42 kanadských bodů.


TZ: Bílí Tygři Liberec

nahoru

© Copyright 2013 Petr Zbranek. Všechny fotografie jsou chráněny autorským zákonem, jejich kopírování, publikování či jakékoli komerční užití je možné pouze se souhlasem autora!