3.11.2016

Bílou stopu již po padesáté!

Tematická interaktivní výstava 50 × bílou stopou, která potrvá až do 25. února v prostorách Domu Josefa a Jany Scheybalových v Jablonci nad Nisou, byla uspořádána při příležitosti připravovaného padesátého ročníku legendárního závodu v běhu na lyžích Jizerská 50.

Vernisáž výstavy proběhla v úterý 25. října za účasti tvůrců i pamětníků závodu. Navštívilo ji bezmála 200 návštěvníků. Ti si mohli prohlédnout dobové fotografie zarámované do starých lyží, běžkařské vybavení nebo některé z interaktivních exponátů. Mezi nimi byl k vyzkoušení dokonce patentovaný lyžařský trenažer. Ten chtějí organizátoři výstavy prodat do Spojených států, jak s nadsázkou uvedl Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstavu provozuje. Zájemci se na výstavu mohou přijít podívat od úterý do pátku od 10 do 12 hodin, odpoledne potom od 13 do 17 hodin. O víkendu je otevřeno pouze v sobotu od 10 do 13 hodin. Vstup je zdarma.

Součástí výstavy je i expozice umístěná v jablonecké radnici. Ta je připomínkou tragické smrti 14 československých horolezců, které v roce 1970 zavalila lavina způsobená zemětřesením při expedici na nejvyšší peruánskou horu Huascarán.

ve spolupráci s Jablonecké kulturní a informační centrum, o.p.s.

nahoru

© Copyright 2013 Petr Zbranek. Všechny fotografie jsou chráněny autorským zákonem, jejich kopírování, publikování či jakékoli komerční užití je možné pouze se souhlasem autora!