21.10.2014

Liberec zabral pozdě a podlehl Plzni, výhru zařídil bývalý Tygr Pletka

V dohrávce 10. kola hokejové Tipsport extraligy přivítali domácí Bílí Tygři Liberec na svém ledě plzeňskou Škodovku.

Po úvodní buly se rozjel festival vyložených šancí, zejména těch plzeňských. Nejprve zahrozil sám před Lašákem Kubalík. Hned o několik okamžiků později zazdil další tutovku vyhlášený bitkař Hollweg. Hosté se dočkali vedoucí branky v 10. minutě, když si v přesilové hře doslova vychutnal domácího brankáře Václav Pletka, sám bývalý hráč Bílých Tygrů. Liberečtí si vytvářeli nejslibnější šance paradoxně v oslabení. Takto neproměnil svůj tandemový únik Bartek, který ujel společně s Bulíkem, a záhy poté ani Vampola. Posledně jmenovaný koncem třetiny svým vyloučením za nafilmovaný pád korunoval nepovedený start domácích.

Druhou dvacetiminutovku odstartovala zkrácená přesilovka hostů. Po jejím ubránění se začali osmělovat i domácí. Jejich snaha vyústila v několik slibných příležitostí. Tomáš Filippi se dokonce ocitl sám před hostujícím brankářem, ale ten ještě stačil vložit do jeho střely levý beton. Na druhé straně minul prázdnou branku plzeňský Jindrák. Liberec srážely na kolena zbytečné přestupky proti pravidlům. Ve 32. minutě bylo dokonce nařízeno proti Tygrům trestné střílení. To ale aktivně hrající Pletka neproměnil. Vše si ale vynahradil o necelé čtyři minuty později. Jak jinak, než z přesilovky. Stačilo jen do odkryté klece dorazit nahozený kotouč od modré. Hosté tak po druhé třetině odcházeli do šaten ještě o něco spokojenější.

Třetí třetina začala zvýšeným náporem Tygrů. Plzeňští hokejisté však bránili zodpovědně a podnikali nebezpečné protiútoky. Liberec měl několik dobrých příležitostí ke skórování v přesilových hrách. Recept na Mensatora však stále hledal marně. Hosté podávali téměř bezchybný výkon a využívali stále více otevírající se vrátka v domácí obraně. V 56. minutě ale jako blesk z čistého nebe přišel kontaktní gól Liberce. Před brankou prokázal svůj důraz Tomáš Urban. Při závěrečné power play měl velkou šanci na vyrovnání domácí Bakoš. Závěrečný nápor ale přišel pozdě. Západočeši si tak odvezli z Liberce všechny tři body. Nutno podotknout, že zcela zaslouženě.

Tipsport extraliga | 10. kolo
Bílí Tygři Liberec vs. HC Škoda Plzeň 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky: 56. Urban (Voráček, Radivojevič) – 10. Pletka (Mozík, Sýkora), 36. Pletka (Kadlec, Kratěna)
Liberec: Lašák – Kajínek, Vitásek, Výtisk, Šimek, Voráček, Ulrych – Bulík, Vampola, Bakoš – Radivojevič, Filippi, Bartek – Kica, Jelínek, Valský – Víšek, Urban, Dlouhý
Plzeň: Mensator – Jeřábek, Kadlec, Boháč, Mozík, Pulpán, Kubka, Sklenička – Pletka, Kratěna, J. Sýkora – Kubalík, Lev, Balej – Schleiss, Simon, Indrák – Hollweg, T. Sýkora, Dvořák – Beran
Rozhodčí: Hodek, Fraňo – Bláha, Špůr
Počet diváků: 4099

autor článku: Filip Trdla

nahoru

© Copyright 2013 Petr Zbranek. Všechny fotografie jsou chráněny autorským zákonem, jejich kopírování, publikování či jakékoli komerční užití je možné pouze se souhlasem autora!