7.11.2015

Na Wohnoutech? Hlavně nevohejbat!

V rámci měsíce všech movembráků jsme zajeli za Wohnoutama do Dvora Králové, dřív než oni zajedou k nám do Jablonce. Kluci se totiž podílí na kampani v boji proti rakovině prostaty. S tím se pojí populární nošení le moustache, tedy kníru, který si nositel nechá narůst během listopadu.

A právě my, navlečení do trik HOMOCASTER, jsme tvořili něco jako mediální tým Honzy Homoly, který vyšetření na tenhle typ raka zinscenoval ve vážně povedené scénce. A protože se tahle skupina umí odvázat, bude i tato reportáž ve stylu poněkud ležérním.

V pět už postáváme jak zevláci na zastávce, ale tak no stress v pátek odpoledne, že jo. Naskočíme do červený škatule, vzápětí se rozvalíme a už se frčí. V báglu jen kartáček na zuby a nějaký to pitivo, aby jeden neleknul, toť vše. Co nemáš, nepotřebuješ. No a zbytek cesty nebyl ani zas takovej dvouhodinovej vopruz, jak jsem čekala.

Před koncertem skočíme ještě na dlabanec, naplácnem se a ani ještě nestrávíme a už si to valíme na koncert. Sázím se, že to bude pěkný hulidoupě, jako v každý správný čtyřce. A protože náš fotograf si těsně před vchodem všiml, že má na tom nejlepším možným místě díru navíc (teda v kalhotech), mám pro něj super radu, “Tak se hlavně moc nevohejbej!”

Na místě se to sice cigárama jen hemží, ale zas takovej průser to není. Holt žvára a pívo ke správným večerům patřej, aspoň tady teda jo. Na pódiu zatím řádí předkapela TH!S. A ten vykřičník v názvu nemá jen tak… pro srandu. Buší do toho, že si skoro myslím, že za chvíli budu mít srdce někde vedle sebe na parketu. Ale co, kdo chce mít klid, ať táhne třeba někam jinam.

Předkapela vodpadla, Wohnouti už štelují a na parketě není místo ani na odložení půllitru. A už to jede, bomba! Jak se to rozezní, všichni se začnou pohupovat, bubny duní, v hlavě to hučí, nejde aspoň nešlapat do rytmu. A známý hity rozhejbou i starý kostry. S kým nehnul Gastrosexuál, toho rozhejbal Barbie song. I ti nejtvrdší týpci kejvali hlavama, co to dá, ty jejich krční obratle dostaly pěknej záhul. A to by jeden ani neřekl, že některý texty prej vznikly z dětský básničky, která stála za hovno. No a dneska je z toho song!

Wohnouti se rozloučili, jak se patří, Svazem českých bohémů. Tak jen doufám, že tentokrát moc princezen nezvracelo. A že ty texty byly někdy možná trochu slaďárna? Tvrdší tóny tomu dodaly říz a byl to mazec. A hukot v hlavě zůstal až do rána. Takže až se budeš chtít pořádně vodvázat, mazej na Wohnouty a drž se mota: “Na stres, vyser se dnes!”

autor: Denisa Albaniová

nahoru

© Copyright 2013 Petr Zbranek. Všechny fotografie jsou chráněny autorským zákonem, jejich kopírování, publikování či jakékoli komerční užití je možné pouze se souhlasem autora!