11.10.2014

Trenér Pavel Hynek končí u Bílých Tygrů. Novým hlavním koučem se stal Rostislav Čada

Do Liberce přichází trenér s výraznou osobností a razantním stylem. Bílí Tygři Liberec jsou prvním extraligovým týmem, který v aktuální sezóně sáhl k výměně trenéra. Pavla Hynka vystřídal kouč Rostislav Čada, jehož posledním působištěm byl tým KHL Slovan Bratislava.

Zkušený trenér má dva tituly mistra Slovenska a tříletou zkušenost z KHL, ovšem liberecké angažmá je teprve jeho třetím v české nejvyšší soutěži. S vedením Bílých Tygrů se domluvil na kontraktu do 30. 4. 2015.

„Jednání bylo velmi krátké a konkrétní. Vedení libereckého klubu mě kontaktovalo poprvé toto pondělí,“ prozrazuje šedesátiletý kouč a netají se ani s cíli, které před ním stojí. „Přišel jsem pracovat a dosáhnout ve své práci ve spolupráci s hráči a realizačním týmem toho nejlepšího výsledku a výkonu. Tým se nenachází v úplně dobrém rozpoložení a je mým - a ve spolupráci s hráči naším - společným úkolem tuto situaci zlepšit.“

Rostislav Čada přicestoval do Liberce a hned se ujal vedení tréninku. Další složení realizačního týmu zůstává beze změn. Asistenty Rostislava Čady jsou Milan Černý a trenér brankářů Martin Láska.

Vyjádření GM Ctibora Jecha: „Rostislav Čada je velmi zkušený trenér s výraznou osobností a velmi razantním stylem. Jsme přesvědčeni, že náš kádr má dostatečnou kvalitu a věříme, že pro tým bude příchod nového trenéra dobrým impulsem k další práci. S Rostislavem Čadou jsme podepsali smlouvu do konce této sezóny. Nicméně stále razíme cestu dlouhodobé a koncepční spolupráce na trenérských postech a proto jsme už nyní předjednali, že po novém roce budeme mluvit o jeho případném dalším setrvání u Bílých Tygrů.“


TZ: Bílí Tygři Liberec

nahoru

© Copyright 2013 Petr Zbranek. Všechny fotografie jsou chráněny autorským zákonem, jejich kopírování, publikování či jakékoli komerční užití je možné pouze se souhlasem autora!