23.10.2014

Tygři ve svižně hraném tempu porazili pražskou Slavii

Bílí Tygři narazili v 15. kole hokejové Tipsport extraligy na trápící se Slavii. V utkání, které přineslo velice pohledný hokej, si s pražským týmem hravě poradili. Důležité tři body zůstaly pod Ještědem.

Slavii se zřejmě na led moc nechtělo, o čemž svědčil i pozdní nástup na zahajovací ceremoniál. Vlažným dojmem jakoby působili i na začátku první třetiny. Zato Tygři si hned zkraje utkání vytvořili několik slibných příležitostí. Ty přibývaly během prvních dvou přesilovek. Bartek zahrozil od modré, podobně dopadla i střela Bakoše, kterého vybídl Výtisk. Slavia se osmělila až v 11. minutě, kdy prověřil Lašáka Juraj Valach. Největší šanci první třetiny spálil aktivně hrající Filippi. Tvrdou střelou z prostoru mezi kruhy však na Svobodu nevyzrál. Klhůfek, Novák i Sklenář pak v rychlém sledu vyzkoušeli pozornost domácího Lašáka. Avšak s malou nadějí na úspěch. První třetina nabídla šance, na branky se však stále čekalo.

Úvod druhé třetiny přinesl svižný hokej s řadou šancí na obou stranách. Ale dobré příležitosti aktivně hrajícího tygra Filippiho a slavistického Sklenáře síť nerozvlnily. Ve 25. minutě už se skóre konečně měnilo. Tomáš Urban přesnou střelou k levé tyči nedal Svobodovi šanci. Slavia mohla odpovědět vzápětí. To by ale Školiak musel využít nabídnutou tutovku. V poslední chvíli mu ji zhatil nedovoleným zákrokem Lašák. Stejný hráč hostů pak dokonce v přesilovce trefil pravou tyč liberecké svatyně. René Školiak se dočkal napotřetí, když pohotově tečoval nahozený puk od modré a ve 34. minutě tak zajistil vyrovnávací branku. Liberecký Ondřej Vitásek se s tímto stavem nechtěl smířit a střelou ze 39. minuty dostal Tygry opět na koně.

Třetí perioda začala zkrácenou přesilovkou hostů. Po jejím ubránění vypálil od modré liberecký Výtisk, ale neúspěšně. Brzy dostali příležitost zahrát si v početní převaze i  domácí. Během této výhody z otočky zamířil do černého Radim Šimek a ve 42. minutě tak Tygři odskočili o dvě branky. Náskok mohl být o několik chvil později ještě vyšší. Filippi ale trefil tyč. Liberečtí se poté do svého soka doslova zakousli a Slavia měla co dělat, aby nápor domácích šelem ubránila. Ve druhé polovině závěrečné třetiny ale i ona začal zasypávat sprškou střel domácího Lašáka. Ten však statečně odolával. Po jeho zákrocích uklidnil čtvrtou brankou domácí tým po krásné individuální akci Michal Bulíř. V 53. minutě zakončil svůj únik nechytatelnou střelou pod horní tyč. Skóre se poté již nezměnilo. Tygři po zásluze zvítězili a připsali si do tabulky cenné tři body.

Tipsport extraliga | 15. kolo
Bílí Tygři Liberec vs. HC Slavia Praha 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky: 25. Urban (Bakoš, Radivojevič), 39. Vitásek (Urban), 42. Šimek (Urban), 53. Bulíř (Ulrych, Lašák) – 34. Školiak (Růžička, Bednář)
Liberec: Lašák – Kajínek, Vitásek, Výtisk, Šimek, Voráček, Ulrych – Bulík, Vampola, Bakoš – Radivojevič, Urban, Bartek – Kica, Jelínek, Bulíř – Víšek, Filippi, Dlouhý
Slavia: Svoboda – Kolařík, Knot, Beňovič, Valach, Štich, Novák, Růžička – Tomica, Školiak, Bednář – Sklenář, Vas, Klhůfek – J. Doležal, T. Doležal, Stránský – Micka, Veselý
Rozhodčí: Lacina, Šír – Hlavatý, Tošenovjan
Počet diváků: 3317

autor článku: Filip Trdla

nahoru

© Copyright 2013 Petr Zbranek. Všechny fotografie jsou chráněny autorským zákonem, jejich kopírování, publikování či jakékoli komerční užití je možné pouze se souhlasem autora!